„Człowiek to rzeczownik, a rzeczownikiem rządzą przypadki.”

Kopanie dziecka.

2014-01-19 22:39:58, komentarzy: 6

Do tej pory sądziłam, że dziewczyny, które mówią, czy piszą o mało przyjemnych kopniakach w pęcherz coś zmyślają. Dotychczas wszystkie kopniaki mojego synka były usytuowane w okolicach mojego pępka albo zaraz pod nim. I tak było aż do wczoraj. Razem z mężem robiliśmy obiad, aż poczułam, że dziecko się wierzga i czuję się bardzo dziwnie a na pewno mało komfortowo. Gdybym miała pełny pęcherz może nawet pociekłoby trochę moczu. Ponadto dostałam też parę razy w okolicę szyjki macicy. 

Na szczęście mam na to sposób. Od razu kładę się na boku i jak nie pomaga to przekręcam się na drugi bok i tak, aż do skutku, aż dziecko ułoży się jakoś inaczej i da mi spokój. 

Wczoraj nawet mąż zaproponował, że pomoże mi stanąć na głowie :P Wtedy już zgodnie z siłą grawitacji na pewno mała paskuda obróciłaby się i zostawiła mój pęcherz i szyjkę macicy w spokoju.

 

Z tego co wyczytałam w jednym z dwóch poradników dla ciężarnych, które kupiłam kilka dni po szczęśliwej nowinie - w ok. 22 tygodniu ciąży można mieć wrażenie, że dziecko jest bardzo nisko, a nawet, że może nam wypaść!. A od siebie mogę dodać, że skoro już będzie tak nisko - to nie tylko będzie tam sobie słodko spać i ssać piąstkę, ale też - kopać. 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Rivulet 9:39, 20 stycznia 2014

  Na głowie haha :D No niestety z czasem dzidziuś jest na tyle duży, że nawet przekręcanie się nie pomaga... Czego mogłam doświadczyć dziś w nocy, masakra, latałam do kibelka co 5 minut i bolało i tak :P

  Odpowiedz
 • Cariewna 19:07, 22 stycznia 2014

  To może chociaż jak główka będzie na dole to będzie lepiej, czy nie? :P

  Odpowiedz
 • li-ttle 12:25, 22 stycznia 2014

  a właśnie! Miałam CI pisać że u kilku moich znajomych potwierdziła się taka zależność, że rodziły dokładnie 5 miesięcy od pierwszych ruchów dziecka ^^
  A ty na kiedy masz wyznaczony termin porodu?

  Gratuję chłopczyka :)

  Odpowiedz
 • Cariewna 19:06, 22 stycznia 2014

  No jeśli tak to rodziłabym 13 maja :P w swoje urodziny ;)

  Termin jest na 22.05, ale inny lekarz trochę kręcił głową że coś źle to jest wyliczone... więc nie wiem :P

  Odpowiedz
 • Marta 18:14, 26 stycznia 2014

  O to chłopiec będzie :D Super. Ja mam ogólne dolegliwości na razie. Wiem, że ruchów dziecka jeszcze nie czuć, ale macicę dość solidnie czasem czuję jak mi się rozrasta. :/
  Sorry, że nie zaglądałam wcześniej, ale ta moja praca mnie wykańcza. Już nie mogę się doczekać końca umowy. Byle do 1 kwietnia.

  Odpowiedz
 • Cariewna 19:47, 29 stycznia 2014

  Tak, macica niestety boli. Szczególnie na początku. Ale potem od czasu do czasu też. Czasem mam takie dni, że czuję się jakbym miała taki lekki okres. Takie pobolewania.

  Nic nie szkodzi. Luty jest krótki - minie raz, dwa.
  Potem marzec i już kwiecień :)

  Odpowiedz
Rocznik '89
Fizjoterapeutka/Masażystka

W rolach głównych:
Mąż Martin
Synek Mimi
Kalendarzyk ciąży:

 • Michał
 • 13 września 2013 - Test ciążowy pokazał dwie kreski.
 • 13 grudnia 2013 - Pierwsze wyczuwalne ruchy dziecka (17 tc.)
 • 15 stycznia 2014 - Dowiedzieliśmy się, że to chłopiec!
 • 30 maja 2014 - urodził się Michaś

 • Drugie dziecko
 • 26 kwietnia 2016 - Test ciążowy pokazał dwie kreski
Własna strona www za darmo - sprawdź