„Człowiek to rzeczownik, a rzeczownikiem rządzą przypadki.”

Luty nosi buty.

2016-02-09 14:14:18, komentarzy: 2

W dużym i szybkim skrócie. Dziecku w dwa miesiące urosła noga o dwa rozmiary i buty za 160 zł nosił równy miesiąc. Zimy nie ma, ale niby luty więc kupione zostały nowe buty, ale że już są zimowe przeceny za złotych sześćdziesiąt. 

Ponadto Michał zaczął lubować się w podwieczorkowych ciastkach i ciasteczkach i teraz praktycznie codziennie chcąc nie chcąc muszę coś upiec. Załączyło się też Michałkowe przedspanne marudzeniu typu - jeść, pić, a gdzie piesek?* - jak już leży i prawie śpi... Mistrzostwem był wieczór kiedy najpierw przejechała obok bloku karetka a po kilku minutach przeleciał nisko samolot. Żebym ja się tak szybko umiała zerwać z łóżka jak wtedy synek... ;)

 

* Dalej nie mówi. Karetka to ijuiju, jedzenie to odgłos mlaskania a piesek hauhau. 

 

Ah i okresu dostałam. O wilku mowa chciałoby się powiedzieć. Zaskoczenie duże - bo kompletnie nic nie poczułam. Zero jakiegokolwiek bólu. To jakie miesiączki miałam bolesne przed porodem to aż strach mówić, więc bardzo się ucieszyłam. Już się martwiłam jak tu trzeba będzie przeżyć, albo łyknąc pyralgine jak piersią karmię, ale nie było takiej potrzeby ;) Jedyny szkopuł to fakt, że była bardzo obfita. Na tyle, że żałowałam, że nie mam podkładów poporodowych żeby chociaż noc normalnie przespać w niepoplamionej pościeli. I na trzeci dzień okresu zwaliło mnie z nóg - miałam nawrót anemii spowodowany tak dużym krwawieniem. Dzięki Bogu szybko przeszło, a na przyszłość będę się zaopatrywać w żelazo podczas całego okresu.

 

Zwiastunami okresu był ból sutków podczas karmienia piersią przez tydzień aż do dnia okresu. Ból porównywalny do tego z początków karmienia, więc nie za miły... Ponadto bardzo sucha skóra, aż nakupiłam tyle kremów i balsamów, że teraz nie wiem co z nimi robić ;) A normalnie nie przepadam za balsamami... nie cierpię być "mokra". 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • pacjentka 16:58, 13 lutego 2016

  no to jak okres wrócił,to możesz powoli myśleć o drugim ;) a tak szczerze to faktycznie planujesz już drugie,czy myślisz też o powrocie do pracy,by trochę "odetchnąć" przed?

  Odpowiedz
 • Marin 13:13, 2 marca 2016

  Ja okres dostalam szybko. Tylko ja tez szybko przestalam karmic. Może powinnaś iść do lekarza jak masz aż tak duże krwawienie?

  Odpowiedz
Rocznik '89
Fizjoterapeutka/Masażystka

W rolach głównych:
Mąż Martin
Synek Mimi
Kalendarzyk ciąży:

 • Michał
 • 13 września 2013 - Test ciążowy pokazał dwie kreski.
 • 13 grudnia 2013 - Pierwsze wyczuwalne ruchy dziecka (17 tc.)
 • 15 stycznia 2014 - Dowiedzieliśmy się, że to chłopiec!
 • 30 maja 2014 - urodził się Michaś

 • Drugie dziecko
 • 26 kwietnia 2016 - Test ciążowy pokazał dwie kreski
Własna strona www za darmo - sprawdź