„Człowiek to rzeczownik, a rzeczownikiem rządzą przypadki.”

Odpieluchowywanie, odcycanie i jeden siusiak w rodzinie więcej.

2016-09-09 15:21:59, komentarzy: 5

 

Michał polubił się z nocnikiem. W zasadzie to wykorzystałam po prostu fakt, że dzieć ani myśli się ubierać i po kilku mniejszych i większych wpadkach w końcu załapał. Teraz jak ma potrzebę to siada na nocnik i robi swoje. Póki lato i ciepło niech czuje wolność pupy i siusiaka. Niedługo to się jednak skończy i trzeba będzie zacząć się ubierać. Michał raczej nie zdaje sobie z tego sprawy...

 

W raz z wolnością - zaczął się też interesować tym, co ma między nogami. Normalnie nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo, ale nie mogłam na to patrzeć, jak przy karmieniu piersią dotykał sobie siusiaka. Przy karmieniu absolutnie zabraniałam mu takich zabaw, a jak nie docierało to zabierałam pierś. Po pewnym czasie okazało się, że liczba dziennych karmień uległa ogromnemu zmniejszeniu. Prawdopodobnie nie chciał rezygnować z badania swojego ciała i wolał odstawić pierś. Tak też się stało. W nocy odstawił się już jakiś czas temu a dzisiaj będzie już siódma doba jak nie karmię piersią. Mówili że przy odstawianiu piersi dziecko będzie ryczało, że całą noc trzeba będzie nosić, że czeka nas (a tak na prawdę mnie) co najmniej tydzień niewyspania!

Kłamali. Wszyscy kłamali.

Na każde dziecko przyjdzie odpowiedni moment i to się samo rozwiąże. Podobnie jak sprawa samych piersi… Straszyli, że zapalenia, że trzeba będzie odciągać pokarm - nic mi nie jest i niczego z nimi nie robię.

W zasadzie jestem z siebie bardzo dumna. Dziecko odstawione od piersi bez płaczu i traumy, nie korzystające ze smoczka i nie ssące kciuka, a za to korzystające z nocnika.

 

Michał miał ciężki start, ale teraz widzę, że to, że dostawał dużo ciepła (karmienie piersią, noszenie, spanie razem) dało wspaniałe efekty.

 

Z tytułu postu można też wnioskować, że w grudniu urodzi się nam drugi chłopiec.

Czekamy ;)

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Wilki-3 22:02, 16 września 2016

  Uwielbiam czytać Twój blog "gamoniu" :D. Po prostu odpoczywam i relaksuje się przy tym, szkoda,że brak Ci czasu by pisać więcej i więcej... :P

  Odpowiedz
 • Marin 7:40, 24 września 2016

  Czemu jesteś tak rzadko? :D No co prawda ja też u siebie nie bywam często, ale mam w planach to zmienić. :D
  Szacun, że się na drugie dziecko zdecydowaliście. U mnie raczej to nie nastąpi. Co do odstawiania. Julcia siusia już do nocnika. Z kupą mamy pewien problem. Nie zawsze uda się wyłapać ten moment, oraz ona nie zawsze powie. Ale nie jest źle. Najgorzej jest ze smoczkiem. Już nie wiem co mam zrobić by jej go zabrać na stałe. :/ Teraz się wycwaniła i nosi go przy sobie non stop, np w torebce lub chowa tam gdzie ona tylko wie. Byleby mamusia chociaż na minute go nie zabrała. W nocy jak go nie trzyma w buzi to w rączce. Zabranie grozi nieprzespaną nocą. :/

  Odpowiedz
 • Cariewna 19:18, 11 listopada 2016

  A o czym tu pisać? Że mam ogromny brzuch i nic mi się nie chce? :P Albo że na obiad zrobiłam rosół i polędwiczki? :P Nie mam o czym pisać, a pisanie w stylu co ostatnio czytałam, czy oglądałam nie jest w moim stylu... Na fb mogę Cię dodać do znajomych. Tam czasem coś skrobnę. Aj widzisz z tymi smoczkami... Ale czy już musisz jej go zabierać? Może niech sobie jeszcze cucha...

  Odpowiedz
 • Marin 14:11, 15 listopada 2016

  Smoczek jest czymś co ona sobie wkłada do buzi jak jest zła i chce się mu (smoczkowi) wyżalić, lub jest bardzo szczęśliwa. Tak jakby traktowała go jak przyjaciela. Ma dwa. Tylko czekam aż je solidnie przegryzie i zostanie sam dzyndzel.

  Odpowiedz
 • Cariewna 13:17, 1 grudnia 2016

  Może w końcu tak zrobi ;)
  Eh może i dobrze, że mój Michał nie chciał na oczy smoczków widzieć :P Fakt miałam przez to ciężej bo częściej na piersi wisiał ale teraz spokoj ;)

  Odpowiedz
Rocznik '89
Fizjoterapeutka/Masażystka

W rolach głównych:
Mąż Martin
Synek Mimi
Kalendarzyk ciąży:

 • Michał
 • 13 września 2013 - Test ciążowy pokazał dwie kreski.
 • 13 grudnia 2013 - Pierwsze wyczuwalne ruchy dziecka (17 tc.)
 • 15 stycznia 2014 - Dowiedzieliśmy się, że to chłopiec!
 • 30 maja 2014 - urodził się Michaś

 • Drugie dziecko
 • 26 kwietnia 2016 - Test ciążowy pokazał dwie kreski
Własna strona www za darmo - sprawdź