„Człowiek to rzeczownik, a rzeczownikiem rządzą przypadki.”

Wciąż nie rodzę.

2014-05-18 23:58:02, komentarzy: 1

Ciągle jeszcze nie rodzę. Chyba. W zasadzie to po 3 razy dziennie czasem mi się wydaje, że rodzę, ale staram się przyjmować to na spokojnie i liczyć czy skurcze mają jakąś regularność czy nie i czy w ogóle to są skurcze. Każdy mi mówi, że jak zacznę rodzić to na pewno tego nie przeoczę - więc ok. Czekam.

 

A przewidywany termin za 4 dni! 

 

Boję się, żeby nie mieć wywoływanego porodu po terminie :(

 

Marzyłam o tym, żeby to wszystko przyszło tak naturalnie - najpierw skurcze co 10, 8, 5, 3 minuty, odejście wód płodowych, urodzenie dziecka, a teraz boję się, że w to wszystko trzeba będzie włączyć podanie oksytoyny i w ogóle nie wiadomo jakie jeszcze medykamenty. 

 

Dlaczego nie rodzę? Najpierw całą ciąże mimo, że przebiegała prawidłowo martwiłam się, żeby dziecko donosić, a teraz boję się, żeby nie przenosić. Do tego rodzina - głównie męża - matko jak trują! 

 

Raz czytam, że dobrze jest zacząć sprzątać, innym razem żeby odpoczywać - i sama już nie wiem co robić, żeby to wszystko ruszyło... Ja sama z siebie najchętniej śpię i w zasadzie nie chce mi się w ogóle sprzątać. Być może dziecko nie jest gotowe po prostu do wyjścia i jeszcze troche chce tam posiedzieć...

 

Brzuch nie opadł, czop nie wypadł, dziecko wcale nie stało się mniej ruchliwe. Coraz bardziej ciemno to widzę... ale jeszcze trochę wytrzymam. Nie mniej telefony najprawdopodobniej przestanę po prostu odbierać - bo oszaleć można.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Marta 9:30, 19 maja 2014

  A ja myślałam, ze jak się tak długo nie odzywasz, to już rodzisz. Ale nie martw się. W mojej rodzinie każda kobieta ciąże przenosiła nawet do dwóch tygodni. A jak dziecko się rusza dalej, to chyba dobrze.
  Czemu boisz się wywołania porodu? Moja mama trzeci poród miała wywoływany. I moja siostra jest normalna, nic jej nie ubyło. No chyba, że lenistwo to jakiś ubytek ;) Ale to nastolatka, taki wiek.
  Będzie wszystko dobrze. Odkąd pamiętam ciężarnym powtarzano, że pod koniec terminy lub po dobrze jest chodzić i jeszcze raz chodzić.
  Trzymam kciuki. :)

  Odpowiedz
Rocznik '89
Fizjoterapeutka/Masażystka

W rolach głównych:
Mąż Martin
Synek Mimi
Kalendarzyk ciąży:

 • Michał
 • 13 września 2013 - Test ciążowy pokazał dwie kreski.
 • 13 grudnia 2013 - Pierwsze wyczuwalne ruchy dziecka (17 tc.)
 • 15 stycznia 2014 - Dowiedzieliśmy się, że to chłopiec!
 • 30 maja 2014 - urodził się Michaś

 • Drugie dziecko
 • 26 kwietnia 2016 - Test ciążowy pokazał dwie kreski
Własna strona www za darmo - sprawdź